TR EN DE IT
 

 Şirket Profili

 


 

Firmamızın 1974 yılında otomotiv yedek parça dağıtımı ile başlayan ticaret hayatı, 1998 yılından itibaren bu sektörde yurtdışı önemli markaların Türkiye temsilciliklerini bünyesine katmak suretiyle devam etmiş ve bu doğrultuda başta Tofaş Oto olmak üzere OES ve OEM tedarikçisi olmuştur.

Corteco S.r.l., Corteco GmbH, Corteco S.A.S, Emer Group gibi yabancı büyük firmaların distribütörlüklerini bünyesine katarak iş alanını genişletmeye başlayan şirketimiz bu distribütörlüklerin yanı sıra yurt dışındaki firmalardan gelen talepler doğrultusunda Otomotiv ana üretici tedarikçilerinin sac parça ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile fason sac parça ve formlu boru üretimine başlayarak bu pazardaki talebe yönelik ilk imalat tecrübesini edinmeye başlamıştır.

Halen devam eden tüm bu faaliyetlerin yanı sıra 2006 yılında başlayan fizibilite çalışmalarını 2009 yılında tamamlamış ve otomotiv ana sanayiine Rotasyon teknolojisi ile üretim yapmaya karar vererek Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde 2.750 m² kapalı alanı olan kendi üretim binasına taşınmıştır.

Üretim konusunda en gelişmiş teknolojiyi 35 seneyi aşkın bir süredir kullanan italyan ITR Group firması ile Know-How anlaşmasını 2010 senesinin başında yapan firmamız bu destekle hızlıca yatırımını tamamlamış ve kısa zamanda başta otomotiv olmak üzere, tarım, denizcilik ve diğer endüstrilere tasarım ve üretim yapan şirketimiz, pazarda güvenilir ve sektörde önemli bir yer edinmiştir.

Bu yeteneğini TUV NORD 'dan aldığı Co-Design 'dahil' ISO/TS 16949 belgesi ile taçlandıran şirketimiz Ford Motor Company 'den almış olduğu Q1 Kalite Sertifikası ile sektöründe bu belgeye Türkiye 'de ve Avrupa 'da tek, Dünya 'da ikinci sahip olma başarısını göstermiştir.

Son olarak yine Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi 'nde 3.500 m² açık  /  3.000 m² kapalı yeni fabrikasını devreye alan şirketimiz Rotasyon imalat kapasitesini yeni makina parkıyla birlikte %35 arttırmıştır.